FAQ

FAQ2019-05-06T14:47:43+02:00

Zde naleznete odpovědi na nejčastěji kladené otázky o naší společnosti a našich produktech.

Náš vysokonapěťový systém TS HV lze kombinovat s dieselovým generátorem pro použití v hybridních off-grid systémech, kde může být použit pro maximální zatížení a snížení spotřeby nafty. V této aplikaci dodává dieselový generátor napětí pro systém a TS HV optimalizuje provozní vlastnosti generátoru v dieselovém hybridním systému, aby bylo možné použít co nejméně motorové nafty. To zvyšuje účinnost a prodlužuje životnost generátoru.

Baterie TESVOLT mají chemickou životnost více než 30 let. To znamená, že skladovací systém by měl fungovat minimálně 30 let na základě své vlastní technologické konfigurace. V závislosti na aplikaci je životnost baterie více než 8 000 cyklů při 100% DOD. Tyto údaje byly potvrzeny v komplexních testech.

Společnost TESVOLT poskytuje na své baterie 10letou záruku na výkonnost baterií (zajištěnou společností Samsung SDI). To zahrnuje vůbec první záruku účinnosti DC.

TESVOLT také nabízí transparentní záruku cyklu, která závisí na C-rychlosti, teplotě a frekvencích v každé jednotlivé aplikaci.

Všechny komponenty TESVOLT jsou navíc vybaveny 5letým elektronickým pojištěním (zajištěno renomovanou německou pojišťovnou).

Baterie TESVOLT mají chemickou životnost více než 30 let.

Naše transparentní záruky umožňují každému zákazníkovi rozhodnout se, zda chtějí provozovat svůj Akumulační systém TESVOLT za Polárním kruhem nebo v poušti. Monitorovací systémy snímají teploty, které jsou průběžně mapovány i bez připojení k internetu. Tam kde je to nutné doporučujeme nasadit systémy vytvářející řízené klima. Prodlužuje se tak životnost systémů.

Cyklus je definován jako nabití a vybití veškeré energie v akumuátorech (100% DOD). Mikrocykly (částečné vybití/nabití) se akumulují a sčítá na plné cykly.

Ideální teploty pro Akumulační systémy TESVOLT jsou mezi 15 ° C a 28 ° C. Díky prizmatické konstrukci našich článků a použití technologie NMC je tepelné zatížení při nabíjení a vybíjení nižší. Proto naše záruky pokrývají širší rozsah teplot.

Akumulační systém TESVOLT používá bateriové články Samsung SDI, které byly vyvinuty pro automobilový průmysl a jsou navrženy tak, aby vydržely těžké zatížení. Je málo rozdílné, zda je článek vybíjen rychlostí 0,3 C nebo 1C. Je důležité, aby lithiové baterie byly kontinuálně cyklovány, tj. Nabíjeny a vybíjeny. Úplné vybití 100% energie není kritické, není to žádný problém. Lithiové buňky stárnou rychleji ve vysokých stavech nabíjení.

Zvyšuje se účinnost systému. Vzhledem k vyšším napětím je zapotřebí podstatně méně elektřiny, což umožňuje snížit průřezy kabelů, čímž se také sníží ztráty v kabelech. Například: při výkonu 24 kW je proud u nízkonapěťového systému TESVOLT TS cca. 500 A při 48 V; proto je zapotřebí měděný průřez alespoň 120 mm2. Při výkonu 24 kW  je u vysokonapěťového sytému TESVOLT TSHV proud při 700 V pouze cca. 35 A, takže postačuje průřez kabelu  10 mm2.

Střídače baterií jsou navíc díky své beztransformátorové konstrukci výrazně účinnější. Díky tomu je možné dosáhnout účinnosti celého systému kolem 80% až více než 90% (regulátor nabíjení + baterie a hardware).

Doba odezvy u TESVOLT TS HV je cca. 20 ms a doba ustálení nepřesahuje 200 ms. Během těchto 200 ms je stále možné požadovat 100% výkon ze systému. To znamená, že skladovací systém je vhodný pro vyvažování energetických aplikací (peak Shaving, čtvrthodinová maxima atd.)

Ano – při monitorování je napětí každého článku měřeno individuálně. Tyto hodnoty jsou pak použity k určení stavu nabití (SOC) a zdravotního stavu (SOH). Vnitřní monitoring TESVOLT systémů zaznamenává i další veličiny.