Technologie

Technologie2019-08-29T15:21:41+02:00

BEZPEČNOST SYSTÉMŮ TESVOLT TS 48V  a TS HV 70

Naše Akumulační systémy TESVOLT TS 48 V a TS HV nejsou jen jedny z nejvýkonnějších úložných systémů, které jsou v současné době dostupné na trhu, ale patří také k nejbezpečnějším. Navíc jsou určeny pro flexibilitu a extrémně dlouhou životnost (až 30 let). Tyto zásady platí pro všechny komponenty obsažené v našich systémech. Například prismatické články Samsung SDI, které se zde používají, jsou považovány za nejbezpečnější a nejodolnější na trhu.  Systémy TESVOLT jsou robustním řešením pro průmysl a náročné aplikace.

KOMPONENTY

Akumulátory (články).

Používáme pouze vysoce kvalitní, bezpečné, vysoce výkonné prismatické články od Samsung SDI. Jsou vyvinuté pro automobilový průmysl, ztělesňují zásadu „bezpečnosti na prvním místě“. Díky mimořádně robustnímu pouzdru mají také nejlepší možnou ochranu proti mechanickému poškození.

Články mohou být nabíjeny a vybíjeny v režimu 1C dlouhodobě a dokonce krátkodobě i v režimu 4C (maximálně 20 sekund). Díky nadstandardnímu počtu nabíjecích cyklů poskytují systémy TESVOLT dlouhou životnost a ekonomickou efektivnost.

Více ke stažení

Bateriové články SAMSUNG SDI

Bateriové články SAMSUNG SDI

Systém správy baterií (BMS)

Vysoce účinný, bezpečně řízený, certifikovaný systém správy baterií vyvinutý společností TESVOLT se skládá z aktivního optimalizátoru baterií (Active Battery Optimizer – ABO) a jednotky Active Power Unit (APU).

Při měření teploty, napětí a proudu BMS určuje stav kondice akumulátoru (SoH) a stav nabití (SOC)  každé jednotlivé buňky, aby bylo možné včas rozpoznat závady a zabránit poškození. Tam, kde je to nutné, systém také posílá diagnostické zprávy, když jsou přítomny různé stavy. Tento monitoring je také důležitý pro monitorování celých akumulátorových modulů a pro případné férové vymáhání záruk. Nic neskrýváme, proto je dohled na kondici akumulátorů k dispozici jak pro servisního profesionála, tak i pro uživatele.

SoH – stav kondice akumulátoru

Systém může detekovat rozdíly ve výkonu na úrovni článku a tak identifikovat, které jsou poškozené nebo již na konci své životnosti. V případě potřeby se systém vypne a informuje o tom servisního technika. Vadné moduly baterií lze rychle identifikovat a snadno vyměnit.

SoC – stav nabití

Aby se zabránilo přebíjení, BMS určuje stav nabití každého článku a v případě potřeby zastaví nabíjení. Vybíjení je také řízeno tak, aby se zabránilo nadměrnému zatížení článků. Jakmile je dosaženo předem definovaného minimálního stavu nabití, systém zabraňuje jakémukoli dalšímu vybití článku.

Aktivní energetická jednotka – APU (BMS)

TESVOLT APU monitoruje, připojuje a řídí celý Akumulační systém. TESVOLT APU je chráněna statickým spínačem (elektronická pojistka, která slouží také jako ochranný mechanismus proti přepětí, přepólování, přehřátí a zkratu). TESVOLT APU je vybavena bezpečnostním systémem (dva nezávislé DC odpojovače se samozhášecí komorou), systému neustále měřící izolační stavy kabeláže atd. TESVOLT APU je patentovaný a jedinečný systém pro efektivní řízení Akumulačních systémů.

Aktivní optimalizace baterie (ABO)

TESVOLT ABO monitoruje a řídí každou jednotlivou buňku v bateriovém modulu (zásobníku). Kromě optimalizace procesů nabíjení a vybíjení monitoruje TESVOLT ABO také stav zdraví (SoH) každé jednotlivé buňky.

Tlačítko nouzového zastavení“ pro hasiče

Kromě vypínače má APU také dvoupólový kontaktní bod pro integraci externího nouzového vypínače, který lze použít k vypnutí celého systému akumulátorů.

Srovnání TESVOLT a běžný akumulační systém

Provedli jsme srovnávací test mezi produkty TESVOLT a jinými (běžně používanými) akumulačními systémy.